Aktuálně

 • 16.05.2019 23:29

  Eva Rohleder v rozhovoru s Proty boty

  Písničky pro děti jsou fajn, člověk se vyvaruje pozérství

  S Evou Rohleder nespolupracují Proty boty poprvé. Eva se velmi významně hudebně podílela už na celovečerním představení Bez mezí, které mělo premiéru před dvěma lety. Když se nyní Proty boty rozhodly připravit taneční pohádku pro děti, byla pro ně tato zpěvačka, violoncellistka, skladatelka a multifunkční hudebnice jasnou volbou.  A v momentě, kdy Eva nadšeně souhlasila, bylo už napůl vyhráno. Několik měsíců teď společně strávili v divadle. A nás moc zajímalo, jak se Evě s Proty boty spolupracovalo a jak se jí s námi tvořilo...


  1. Je to tvá první zkušenost s hudbou pro děti?
  Hudbě pro děti se už věnuji skoro deset let, mezi porody jezdím do školek a škol hrát dětem autorské pořady. Co se týče divadla, nahrávala jsem v posledních letech hudbu ke dvěma pohádkám Divadla Feste, které byly uvedeny v řece Svitavě a jejím bezprostředním okolí v rámci festivalu Překročme řeku.

  2. Kdo vlastně přišel s nápadem zhudebnit dílo Daisy Mrázkové?
  S tímto nápadem jsem asi přišla já, když jsme společně s Katkou (režisérka a choreografka pohádky Slon a mravenec, pozn. redakce) uvažovaly o námětu pro taneční představení. Knížky Daisy Mrázkové čteme doma s dcerami a máme jejich citovost a poetiku moc rády.

  3. Ano, máš pravdu! Na mně pak zůstalo pročíst se všemi těmi nádhernými knihami a najít právě "tu naši" předlohu... A jak se ti hudba na tuto předlohu skládala?
  Písničky pro děti jsou vždycky fajn, člověk se v nich snadněji vyvaruje pozérství :-) Nesnažila jsem se příliš vytvořit  atmosféru podobnou Daisiným knížkám. Spíše zachovat v textu domluvenou charakteristiku postavy a hlavně aby to bylo legrační, mělo to nápad, jiskru a dobře se na to tancovalo. Takové obyčejné cíle :-) U každé z písní jsem byla zpočátku naprosto a zoufale přesvědčena, že mě určitě nic poslouchatelného nenapadne. Nakonec se ale vždy večer před zkouškou něco vylouplo. Potřebuji tlak a plameny za patami.

  4. Měla jsi nějakou další inspiraci?
  Inspirace je věc složitá, těžko ji nějak specifikovat. Je to mystérium okamžiku, zadáš souřadnice do vesmíru a čekáš, co pošlou. Občas se stane, že nepošlou nic, nebo nějakou blbost, to je riziko povolání.

  5. Písničky jsou zpívané i v angličtině. Je pro tebe snadné zpívat v cizím jazyce? Jaké to je?
  Popravdě se anglicky zpívá mnohem líp než česky. Sama jsem tím byla při nahrávání překvapená. Čeština je plná souhlásek, melodičnost, aby člověk doloval dynamitem. Angličtina plyne hladčeji. Do jaké míry je to jazykem samým a do jaké míry překladem, je otázka, kterou nemohu kompetentně zodpovědět. Samozřejmě moje "english" nezní moc autenticky, všichni slyší, že to nazpívala snaživá teta z východu. Ale i tak se mi to líbí.

  Evi, díky moc za rozhovor.

  Pokud by vás práce Evy zajímala více, mrkněte tu: www.zuzomuzicka.cz

 • 12.05.2019 01:34

  Proty boty v Praze

  Proty boty odcestovaly do Prahy, aby se zde zúčastnily Přehlídky současného tance. Vystoupily s choreografií Jitky Mozorové s názvem Kdo jsem já, kdo jsi ty...

 • 07.05.2019 01:20

  Vystoupení pro Paracentrum Fénix

  V sobotu 11. 5. vystoupí Proty boty na vernisáži výstavy pana Olbrama Zoubka, kterou pořádá Paracentrum Fénix. Vystoupíme s choreografií I still haven´t found what I´m looking for, ve které tančí Dominika Miková s Kateřinou Hanzlíkovou.

 • 06.05.2019 23:52

  Premiéra pohádky Slon a mravenec

  Pohádka Slon a mravenec je interaktivní taneční představení
  pro děti od 3 do 100 let, které vzniklo na motivy stejnojmenné knihy od spisovatelky a výtvarnice Daisy Mrázkové.


  Na příkladu zvířecích postav vidíme, že každá odlišnost má své výhody a také nevýhody. Pokud však někoho milujeme doopravdy, tak i se všemi jeho vlastnostmi, a to i když jsou od těch našich velmi odlišné.

  Koncept a režie: Kateřina Hanzlíková
  Hrají: Dominika Miková, Petra Wagnerová, Jitka Mozorová, Eva Rohleder a všechny děti
  Hudba: Eva Rohleder, Mix: Tomáš Rohleder
  Scénografie a kostýmy: Eva Mesarč Jasičová
  Světelný design: Jitka Sedláková

  Hudební ukázka zde.

   

 • 29.04.2019 01:42

  Mezinárodní den tance

  Proty boty se zúčastnily oslav Mezinárodního dne tance v Brně. Na Moravském náměstí zatančily krátkou improvizaci v podání Dominiky Mikové a Kateřiny Hanzlíkové.

  Děkujeme organizátorům za pozvání!

  Více fotografií najdete na našich fb stránkách.

 • 08.01.2019 22:27

  Zveme na workshopy pro veřejnost

 • 08.01.2019 16:52

  Proty boty vyhlašují konkurz na nového tanečníka / tanečnici s handicapem i bez

  Projekt "Do sebe" je již šestým projektem v řadě, který se tímto tématem inspiruje. V případě nového projektu budeme na téma pohlížet z perspektivy svého vlastního nitra. Celá tematika představení "Do sebe" vychází z myšlenky, že pokud se člověk nepokusí nahlédnout do hloubky svého nitra, zůstává stále v jistém odcizení od sebe samého, což může ve vnějším světě působit různé frustrace, pocity závislosti a bolest, které člověka činí nesvobodným.

 • 27.11.2018 00:41

  Proty boty na Impact Hub Mash Up vol. 20

  29. 11. vystoupí Proty boty v nezvyklé pozici, neboť nebudou tančit, ale řečnit. Vedoucí skupiny se pokusí představit skupinu ve 20 minutách a bude se snažit zaujmout a přilákat kohokoli z přítomných diváků, aby skupinu podpořil. Vystoupí spolu s dalšími asi sedmi projekty. 
  To vše na Impact Hub MashUp vol. 20, více info zde
  Přijďte nás podpořit!

  Děkujeme!

 • 21.11.2018 00:31

  Proty boty na akci Unie pečujicích

  24. 11. vystoupí Proty boty na akci Unie pečujicích, přijďte nás i Unii podpořit!

 • 17.11.2018 00:22

  Pozvánka na benefiční večer Tanec na přidanou

  Drazí přátelé, kamarádi, příznivci Proty boty,

  rádi bychom vás pozvali na benefiční večer skupiny Proty boty TANEC NA PŘIDANOU.
   
   
  Integrovaná taneční skupina Proty boty, z. s. Vás zve na benefiční večer
   
  b42.jpg
  Pozvánka na benefiční večer skupiny Proty boty
   
   
  30. 11. 2018, 18.30h, Divadlo Barka Brno
   
  přijměte, prosím, pozvání na benefiční večer integrované taneční skupiny Proty boty s názvem Tanec na přidanou, který každoročně pořádáme. Rádi bychom Vám tímto chtěli poděkovat za Vaši přízeň, podporu a pomoc, ať už byla ve formě konkrétní či abstraktní, nebo "jen" v podobě podpory divácké. Vše má pro nás obrovskou hodnotu.
   
  Na programu je dětské představení Co se děje v moři TJ Sokol Babice nad Svitavou, jehož vedoucí je členka a lektorka skupiny Proty boty Jitka Mozorová. Dále pak dvě představení projektu Svoboda vs. hranice, která budou mít tento večer derniéru. Jde o představení Funny games v režii Kateřiny Hanzlíkové a představení Hranice svobody, svoboda hranice od režisérky Terezy Lepold Vejsadové. 
   
  Večer bude zakončený rautem, který se bude skládat z výtečných pochutin, jež pro Vás připravují samotní členové skupiny Proty boty. 
   
  Vstupné na tento večer je 120 Kč, studenti a senioři zaplatí 80 Kč. Děti mají vstup zdarma. Pokud ale máte opravdu hluboko do kapsy a tato skutečnost by byla jedinou překážkou v tom, abyste se večeru s námi mohli zúčastnit, nebojte, k této skutečnosti přihlédneme a budeme rádi, když nám darujete, co je pro Vás v danou chvíli možné. A naopak, pokud budete cítit, že nás chcete obdarovat nad rámec určeného vstupného, bude to pro nás radostí.
   
  Rezervace vstupenek možná na
  sms: 608 635 578
  telefon: 541 213 206
   
  Výtěžek z celé akce bude použit na činnost a fungování naší integrované taneční skupiny Proty boty. (Jakým způsobem s penězi hospodaříme je možno vidět na našem trasparentním účtu na webových stránkách: www.protyboty.cz)  
   
  Budeme rádi, když oslovíte i další své přátele a přijdete se s námi potěšit a přijmout naše poděkování.
   
  Za Proty boty děkujeme a těšíme se na setkání s Vámi :)
   

  plakát Na přidanou A3(tisk).jpg
   
   
   
  Benefiční večer se koná za podpory Divadla Barka, Ministerstva kultury ČR, města Brna, Jihomoravského kraje a MČ Brno-Královo Pole. 
  Za jejich vřelou podporu velmi děkujeme!

   

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kudy k nám?

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode