Aktuálně

 • 07.06.2019 03:19

  Slon a mravenec na Stodola festu

  V neděli 8. 6. vystoupíme v Nedvědicích na Stodola festu společně s dalšími divadelními a pohybovými soubory. Těšíme se.

 • 03.06.2019 03:14

  Repríza v Babicích

  Slon a mravenec na benefiční akci v Babicích nad Svitavou je za námi ;)

 • 23.05.2019 03:02

  Fotografie z premiéry

  Fotografie z premiéry naleznete zde. Děkujeme za ně vřele Kateřině Barvířové.

 • 16.05.2019 23:29

  Eva Rohleder v rozhovoru s Proty boty

  Písničky pro děti jsou fajn, člověk se vyvaruje pozérství

  S Evou Rohleder nespolupracují Proty boty poprvé. Eva se velmi významně hudebně podílela už na celovečerním představení Bez mezí, které mělo premiéru před dvěma lety. Když se nyní Proty boty rozhodly připravit taneční pohádku pro děti, byla pro ně tato zpěvačka, violoncellistka, skladatelka a multifunkční hudebnice jasnou volbou.  A v momentě, kdy Eva nadšeně souhlasila, bylo už napůl vyhráno. Několik měsíců teď společně strávili v divadle. A nás moc zajímalo, jak se Evě s Proty boty spolupracovalo a jak se jí s námi tvořilo...


  1. Je to tvá první zkušenost s hudbou pro děti?
  Hudbě pro děti se už věnuji skoro deset let, mezi porody jezdím do školek a škol hrát dětem autorské pořady. Co se týče divadla, nahrávala jsem v posledních letech hudbu ke dvěma pohádkám Divadla Feste, které byly uvedeny v řece Svitavě a jejím bezprostředním okolí v rámci festivalu Překročme řeku.

  2. Kdo vlastně přišel s nápadem zhudebnit dílo Daisy Mrázkové?
  S tímto nápadem jsem asi přišla já, když jsme společně s Katkou (režisérka a choreografka pohádky Slon a mravenec, pozn. redakce) uvažovaly o námětu pro taneční představení. Knížky Daisy Mrázkové čteme doma s dcerami a máme jejich citovost a poetiku moc rády.

  3. Ano, máš pravdu! Na mně pak zůstalo pročíst se všemi těmi nádhernými knihami a najít právě "tu naši" předlohu... A jak se ti hudba na tuto předlohu skládala?
  Písničky pro děti jsou vždycky fajn, člověk se v nich snadněji vyvaruje pozérství :-) Nesnažila jsem se příliš vytvořit  atmosféru podobnou Daisiným knížkám. Spíše zachovat v textu domluvenou charakteristiku postavy a hlavně aby to bylo legrační, mělo to nápad, jiskru a dobře se na to tancovalo. Takové obyčejné cíle :-) U každé z písní jsem byla zpočátku naprosto a zoufale přesvědčena, že mě určitě nic poslouchatelného nenapadne. Nakonec se ale vždy večer před zkouškou něco vylouplo. Potřebuji tlak a plameny za patami.

  4. Měla jsi nějakou další inspiraci?
  Inspirace je věc složitá, těžko ji nějak specifikovat. Je to mystérium okamžiku, zadáš souřadnice do vesmíru a čekáš, co pošlou. Občas se stane, že nepošlou nic, nebo nějakou blbost, to je riziko povolání.

  5. Písničky jsou zpívané i v angličtině. Je pro tebe snadné zpívat v cizím jazyce? Jaké to je?
  Popravdě se anglicky zpívá mnohem líp než česky. Sama jsem tím byla při nahrávání překvapená. Čeština je plná souhlásek, melodičnost, aby člověk doloval dynamitem. Angličtina plyne hladčeji. Do jaké míry je to jazykem samým a do jaké míry překladem, je otázka, kterou nemohu kompetentně zodpovědět. Samozřejmě moje "english" nezní moc autenticky, všichni slyší, že to nazpívala snaživá teta z východu. Ale i tak se mi to líbí.

  Evi, díky moc za rozhovor.

  Pokud by vás práce Evy zajímala více, mrkněte tu: www.zuzomuzicka.cz

 • 12.05.2019 01:34

  Proty boty v Praze

  Proty boty odcestovaly do Prahy, aby se zde zúčastnily Přehlídky současného tance. Vystoupily s choreografií Jitky Mozorové s názvem Kdo jsem já, kdo jsi ty...

 • 07.05.2019 01:20

  Vystoupení pro Paracentrum Fénix

  V sobotu 11. 5. vystoupí Proty boty na vernisáži výstavy pana Olbrama Zoubka, kterou pořádá Paracentrum Fénix. Vystoupíme s choreografií I still haven´t found what I´m looking for, ve které tančí Dominika Miková s Kateřinou Hanzlíkovou.

 • 06.05.2019 23:52

  Premiéra pohádky Slon a mravenec

  Pohádka Slon a mravenec je interaktivní taneční představení
  pro děti od 3 do 100 let, které vzniklo na motivy stejnojmenné knihy od spisovatelky a výtvarnice Daisy Mrázkové.


  Na příkladu zvířecích postav vidíme, že každá odlišnost má své výhody a také nevýhody. Pokud však někoho milujeme doopravdy, tak i se všemi jeho vlastnostmi, a to i když jsou od těch našich velmi odlišné.

  Koncept a režie: Kateřina Hanzlíková
  Hrají: Dominika Miková, Petra Wagnerová, Jitka Mozorová, Eva Rohleder a všechny děti
  Hudba: Eva Rohleder, Mix: Tomáš Rohleder
  Scénografie a kostýmy: Eva Mesarč Jasičová
  Světelný design: Jitka Sedláková

  Hudební ukázka zde.

   

 • 29.04.2019 01:42

  Mezinárodní den tance

  Proty boty se zúčastnily oslav Mezinárodního dne tance v Brně. Na Moravském náměstí zatančily krátkou improvizaci v podání Dominiky Mikové a Kateřiny Hanzlíkové.

  Děkujeme organizátorům za pozvání!

  Více fotografií najdete na našich fb stránkách.

 • 08.01.2019 22:27

  Zveme na workshopy pro veřejnost

 • 08.01.2019 16:52

  Proty boty vyhlašují konkurz na nového tanečníka / tanečnici s handicapem i bez

  Projekt "Do sebe" je již šestým projektem v řadě, který se tímto tématem inspiruje. V případě nového projektu budeme na téma pohlížet z perspektivy svého vlastního nitra. Celá tematika představení "Do sebe" vychází z myšlenky, že pokud se člověk nepokusí nahlédnout do hloubky svého nitra, zůstává stále v jistém odcizení od sebe samého, což může ve vnějším světě působit různé frustrace, pocity závislosti a bolest, které člověka činí nesvobodným.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kudy k nám?

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode