Aktuálně

 • 21.11.2017 01:34

  Pozvánka na benefiční večer skupiny Proty boty

  Tanec na přidanou - benefiční večer integrované taneční skupiny Proty boty

  Drazí přátelé a naši příznivci,

  rádi bychom Vám poděkovali za Vaši přízeň, podporu a pomoc, ať už byla ve formě konkrétní či abstraktní, nebo "jen" v podobě podpory divácké. Ono to možná bude znít jako klišé, ale budiž...bez vás, diváků, by byla naše práce, často dost upocená a opravdu vydřená, k ničemu. Proto i Vám chceme projevit úctu, a jelikož nic jiného než sebe a tanec neumíme nabídnout, přijměte, prosím, pozvání na náš benefiční večer, který se uskuteční 24. 11. od 19.30h. v Divadle Barka.

  Pokud za námi zavítáte, můžete vidět naše nejnovější celovečerní představení Bez mezí a dále pak zbrusu nový duet, který pro vás připravuje Dominika Miková spolu s Kateřinou H. Hanzlíkovou. Vystoupí také naši hosté. V první řadě Cyranovy boty, dále pak doufáme ve vystoupení Divadla Aldente a tanečního souboru A proč ne. Letos bude vystoupení našich hostů i pro nás velké překvapení, tak se budeme těšit s Vámi ;)

  Součástí benefičního večera bude i prodejní výstava fotografií Kateřiny Rusňákové, která pro nás nafotila skvělé fotky z představení Bez mezí.

  Večer pak bude zakončený rautem, který se bude skládat z výtečných pochutin, jež pro Vás připravují členově skupiny Proty boty. Už teď Vám mohu doporučit veganské dobroty od Mily, nebo úžasný domácí pečený chleba od Jíti.

  Vstupné na tento večer je 100 Kč, ale pokud máte opravdu hluboko do kapsy a tato skutečnost by byla jedinou překážkou v tom, abyste se večeru s námi nemohli zúčastnit, nebojte, k této skutečnosti přihlédneme a budeme rádi, když nám darujete, co je pro Vás v danou chvíli možné. A naopak, pokud budete cítit, že nás chcete obdarovat nad rámec určeného vstupného, bude to pro nás radostí.

  Výtěžek z celé akce bude použit na činnost a fungování naší integrované taneční skupiny Proty boty. (Jakým způsobem s penězi hospodaříme je možno vidět na našem trasparentním účtu na webových stránkách: www.protyboty.cz) Tak vezměte další přátelé a přijďte se s námi potěšit a přijmout naše poděkování, jež patří Vám.

  www.protyboty.cz

   

 • 15.10.2017 23:45

  Soustředění v Barce

  O víkendu 7.-8. 10. proběhlo v Divadle Barka 1. soustředění skupiny Proty boty v této sezoně. Pracovali jsme hodně na osobním prostoru a zlepšovali jevištní techniku tanečníků. Bylo to intenzivní, občas náročné, ale i zábavné. Více fotografií od Marka Buly ze soustředění najdete na našich facebookových stránkách zde

   

   

 • 08.10.2017 00:45

  Představení Bez mezí na festivale FestIN!

   

  Proty boty vystoupí se svým nejnovějším představením Bez mezí na 4. ročníku festivalu integrované tvorby FestIN v domovském Divadle Barka v Brně. Budeme moc rádi za vaši podporu 21. 10. v 17h. Uvidíte naše nejnovější představení Bez mezí a také divadelní soubor Ještě chvilku z Prahy. Přijďte!

  Celý program festivalu najdete na www.divadlobarka.cz/program

 • 27.06.2017 00:51

  Fotografie z festivalu Vedle jedle v Praze

  Koncem května se Proty boty zúčastnily festivalu Vedle jedle, který proběhl již popáté v Jedličkově ústavu v Praze. Proty boty se účastnily letos festivalu potřetí. Tentokrát představily dvě choreografie. Choreografii Už žádné výmluvy, kterou zatančila Dominika Miková společně s Terezou Lepold Vejsadovou na sále v prostorách Jedličkova ústavu, dále pak choreografii Berličky, kterou tanečníci odehráli venku v prostorách parku Jedličkova ústavu a kde tančil Milan Zeman ve svém sólu a také Jana Bartošková, Mila Vašíčková, Petra Wágnerová a Tereza Lepold Vejsadová. Spolu s námi se představily ještě tyto divadelní soubory: Dr.amAS, Verva, SPOLUpracujeme, Bezvadydivadlo a domácí soubor Ještě chvilku. Proty boty si užili také workshopy, kterých se mohli účastnit. Za vše moc díky organizátorům festivalu!

  Fotky z festivalu si můžete prohlédnout zde

 • 09.06.2017 16:12

  Proty boty jedou do Vídně!

  Proty boty přijali pozvání od vídeňské skupiny Ich bin O.K., která pořádá v sobotu 10. 6. setkání inkluzivních skupin ve Vídni. Nabízí prostor k výměně zkušeností, nápadů a učebních metod různých souborů, které pracují s handicapovanými tanečníky. Proty boty zde uvedou své představení Však já se do toho vpravím, které zatančí Dominika Miková spolu s Petrou Wágnerovou. 

 • 23.05.2017 22:43

  Pozvánka na festival Tancesse

  Ve dnech 26.-28. 5. 2017 proběhne festival Tancesse, na kterém vystoupí i naše taneční skupina Proty boty se svým nejnovějším představením Bez mezí. Vystoupíme hned první den festivalu na Galavečeru, a to v 19.30h v Divadle Barka. Kromě naší skupiny budete mít možnost vidět představení polského tanečního souboru Acro Dance Theatre Toruň, Ala Art Brno, ZUŠ Charbulova Brno nebo pořádající soubor Cyranovy boty. Festival Tancesse má dlouholetou tradici a Proty boty se ho pravidelně účastní. Jde nejen o prezentaci amatérských tanečních, pohybových a divadelních souborů z celé ČR, ale i ze zahraničí. Součástí festivalu jsou i workshopy. Přijďte se podívat nebo si i s námi zatančit, workshopy jsou otevřené i široké veřejnosti! Více o festivalu na www.tancesse.cz!

   

   

 • 20.05.2017 00:41

  Účast na festivale Vedle jedle

  Jako již tradičně touto dobou, Proty boty míří do Prahy! A to na spřízněný festival, mezi spoustu spřízněných duší. A Proty boty se už nemůžou dočkat! Festival Vedle jedle probíhá letos od 19.-21. 5. v areálu Jedličkova ústavu v Praze. Více o festivalu se dozvíte zde, kde najdete i podrobný program. Těšíme se opět na milá setkání! 

 • 05.05.2017 15:36

  Fotografie z představení Bez mezí od Marka Buly

  Podívejte se na fotografie z představení Bez mezí od Marka Buly, který zachytil zákulisí představení. Můžete tedy nahlédnout na zkoušku, do šatny nebo do hlediště. Všechny fotografie najdete na našich FB stránkách zde.

 • 05.05.2017 10:39

  Spolupráce s drážďanskou inkluzivní skupinou multifil identity

    
   
  Tanečníci, lektorky a choreografky skupiny Proty boty byly v polovině března pozváni do Drážďan, kde se spolu s tamní taneční skupinou multifil identity a dále pak s pražskou inkluzivní taneční skupinou Freedom zúčastnily workshopů, které vedli lektoři a choreografové všech tří skupin. Účelem tohoto setkání bylo se seznámit se způsobem tvorby jednotlivých souborů a vzájemně se takto inspirovat. Výstupem tohoto víkendového setkání bylo představení, na kterém vystoupili všichni zúčastnění. Fotografie z workshopů si můžete prohlédnout zde. Video zde.
  Koncem dubna, konkrétně 29. 4., kdy se slaví Mezinárodní den tance, se skupiny opět setkaly při plánované třídenní prezentaci jednotlivých souborů v dráždanském divadle Projekt theatre. Pozvání přijal také vídeňský inkluzivní soubor Ich bin ok. Proty boty vystoupily ve dvou večerech spolu s pražskou skupinou Freedom a představily dvě své choreografie, a to choreografii Třikrát jinak, kde tančí Jana Bartošková, Mila Vašíčková a Bára Sochová, a dále pak choreografii Melem nejen zaráz, zaráz nejen melem s tanečníky Milanem Zemanem a Jitkou Mozorovou. Živě je na kytaru doprovázel Vladimir d´yM. Domácí soubor multifil identity zde prezentoval své  premiérové představení. Podívejte se zde na fotografie z představení.
  Tato vzájemná spolupráce měla velký úspěch a skupiny se tedy dohodly, že příští rok akci zopakují. Během setkání byla také naplánováno podobné setkání, které by mělo proběhnout v červnu ve Vídni na pozvání vídeňsé skupiny Ich bin ok. 
  Moc děkujeme za pozvání a za krásné a inspirativní zážitky!
   
   

 • 05.05.2017 02:45

  Proty boty na Karnevalu APA a na plese Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v Třebíči

  Proty boty nelení ani po premiéře! Přijali jsme pozvání z Olomouce a 7. dubna jsme zatančili na Karnevalu APA. Fotky z celé akce můžete shlédnout na našich FB stránkách přímo zde. Dále jsme pak tančili 22. 4. na plese Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR v Třebíči. Fotografie jsou opět k vidění na našich FB stránkách zde.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Kudy k nám?

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode