Aktuálně

 • 27.06.2017 00:51

  Fotografie z festivalu Vedle jedle v Praze

  Koncem května se Proty boty zúčastnily festivalu Vedle jedle, který proběhl již popáté v Jedličkově ústavu v Praze. Proty boty se účastnily letos festivalu potřetí. Tentokrát představily dvě choreografie. Choreografii Už žádné výmluvy, kterou zatančila Dominika Miková společně s Terezou Lepold Vejsadovou na sále v prostorách Jedličkova ústavu, dále pak choreografii Berličky, kterou tanečníci odehráli venku v prostorách parku Jedličkova ústavu a kde tančil Milan Zeman ve svém sólu a také Jana Bartošková, Mila Vašíčková, Petra Wágnerová a Tereza Lepold Vejsadová. Spolu s námi se představily ještě tyto divadelní soubory: Dr.amAS, Verva, SPOLUpracujeme, Bezvadydivadlo a domácí soubor Ještě chvilku. Proty boty si užili také workshopy, kterých se mohli účastnit. Za vše moc díky organizátorům festivalu!

  Fotky z festivalu si můžete prohlédnout zde

 • 09.06.2017 16:12

  Proty boty jedou do Vídně!

  Proty boty přijali pozvání od vídeňské skupiny Ich bin O.K., která pořádá v sobotu 10. 6. setkání inkluzivních skupin ve Vídni. Nabízí prostor k výměně zkušeností, nápadů a učebních metod různých souborů, které pracují s handicapovanými tanečníky. Proty boty zde uvedou své představení Však já se do toho vpravím, které zatančí Dominika Miková spolu s Petrou Wágnerovou. 

 • 23.05.2017 22:43

  Pozvánka na festival Tancesse

  Ve dnech 26.-28. 5. 2017 proběhne festival Tancesse, na kterém vystoupí i naše taneční skupina Proty boty se svým nejnovějším představením Bez mezí. Vystoupíme hned první den festivalu na Galavečeru, a to v 19.30h v Divadle Barka. Kromě naší skupiny budete mít možnost vidět představení polského tanečního souboru Acro Dance Theatre Toruň, Ala Art Brno, ZUŠ Charbulova Brno nebo pořádající soubor Cyranovy boty. Festival Tancesse má dlouholetou tradici a Proty boty se ho pravidelně účastní. Jde nejen o prezentaci amatérských tanečních, pohybových a divadelních souborů z celé ČR, ale i ze zahraničí. Součástí festivalu jsou i workshopy. Přijďte se podívat nebo si i s námi zatančit, workshopy jsou otevřené i široké veřejnosti! Více o festivalu na www.tancesse.cz!

   

   

 • 20.05.2017 00:41

  Účast na festivale Vedle jedle

  Jako již tradičně touto dobou, Proty boty míří do Prahy! A to na spřízněný festival, mezi spoustu spřízněných duší. A Proty boty se už nemůžou dočkat! Festival Vedle jedle probíhá letos od 19.-21. 5. v areálu Jedličkova ústavu v Praze. Více o festivalu se dozvíte zde, kde najdete i podrobný program. Těšíme se opět na milá setkání! 

 • 05.05.2017 15:36

  Fotografie z představení Bez mezí od Marka Buly

  Podívejte se na fotografie z představení Bez mezí od Marka Buly, který zachytil zákulisí představení. Můžete tedy nahlédnout na zkoušku, do šatny nebo do hlediště. Všechny fotografie najdete na našich FB stránkách zde.

 • 05.05.2017 10:39

  Spolupráce s drážďanskou inkluzivní skupinou multifil identity

    
   
  Tanečníci, lektorky a choreografky skupiny Proty boty byly v polovině března pozváni do Drážďan, kde se spolu s tamní taneční skupinou multifil identity a dále pak s pražskou inkluzivní taneční skupinou Freedom zúčastnily workshopů, které vedli lektoři a choreografové všech tří skupin. Účelem tohoto setkání bylo se seznámit se způsobem tvorby jednotlivých souborů a vzájemně se takto inspirovat. Výstupem tohoto víkendového setkání bylo představení, na kterém vystoupili všichni zúčastnění. Fotografie z workshopů si můžete prohlédnout zde. Video zde.
  Koncem dubna, konkrétně 29. 4., kdy se slaví Mezinárodní den tance, se skupiny opět setkaly při plánované třídenní prezentaci jednotlivých souborů v dráždanském divadle Projekt theatre. Pozvání přijal také vídeňský inkluzivní soubor Ich bin ok. Proty boty vystoupily ve dvou večerech spolu s pražskou skupinou Freedom a představily dvě své choreografie, a to choreografii Třikrát jinak, kde tančí Jana Bartošková, Mila Vašíčková a Bára Sochová, a dále pak choreografii Melem nejen zaráz, zaráz nejen melem s tanečníky Milanem Zemanem a Jitkou Mozorovou. Živě je na kytaru doprovázel Vladimir d´yM. Domácí soubor multifil identity zde prezentoval své  premiérové představení. Podívejte se zde na fotografie z představení.
  Tato vzájemná spolupráce měla velký úspěch a skupiny se tedy dohodly, že příští rok akci zopakují. Během setkání byla také naplánováno podobné setkání, které by mělo proběhnout v červnu ve Vídni na pozvání vídeňsé skupiny Ich bin ok. 
  Moc děkujeme za pozvání a za krásné a inspirativní zážitky!
   
   

 • 05.05.2017 02:45

  Proty boty na Karnevalu APA a na plese Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v Třebíči

  Proty boty nelení ani po premiéře! Přijali jsme pozvání z Olomouce a 7. dubna jsme zatančili na Karnevalu APA. Fotky z celé akce můžete shlédnout na našich FB stránkách přímo zde. Dále jsme pak tančili 22. 4. na plese Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR v Třebíči. Fotografie jsou opět k vidění na našich FB stránkách zde.

 • 09.04.2017 16:53

  Fotografie z premiéry představení Bez mezí

  Podívejte se na fotografie z večera 4. dubna, kdy se konala premiéra našeho představení Bez mezí a vernisáž fotografií Kateřiny Rusňákové v Divadle Barka. Za fotodokumentaci celého večera moc děkujeme Davidu Surovcovi! Fotografie naleznete zde.

 • 03.04.2017 22:21

  Premiéra Bez mezí již zítra!

  Koukněte na náš oficiální plakát k premiéře představení Bez mezí a přijďte zítra do Divadla Barka. Zveme Vás jak na tuto premiéru, tak na doprovodnou výstavu fotografií Kateřiny Rusňákové ve foyer divadla.

   

 • 17.03.2017 01:24

  Premiéra představení Bez mezí

  S radostí vás zveme na premiéru představení Bez mezí, která se bude konat 4. dubna 2017 v 19h. v Divadle Barka v Brně. Představení bude předcházet výstava fotografií Kateřiny Rusňákové ve foyer divadla. 

  Bez mezí
  integrované taneční představení

  „Jediná omezení, která v lidských životech existují, si klademe my sami.“ (Konfucius)

  Strach, nejistota, zloba, závist, pýcha, nedůvěra v sebe či ostatní. To vše může být příčinou našich vlastních omezení, které si nevědomky klademe. Lze vůbec tato vlastní omezení překonat? Je možné si je uvědomit, poznat je, a najít tak ztracenou svobodu?

  Režie a choreografie: Kateřina H. Hanzlíková
  Hudba: Eva Roheleder, Vladimír d´yM
  Světelný design: Jitka Sedláková
  Kostýmní výtvarnice: Jindra Rychlá
  Produkce: Mila Vašíčková
  Tančí: Jana Bartošková, Tereza Lepold Vejsadová, Dominika Miková, Jitka Mozorová, Mila Vašíčková, Petra Wagnerová, Milan Zeman. 

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Kudy k nám?

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode