Welcome on our web page! 

Proty boty is an integrated contemporary dance group that connects physically or otherwise disabled dancers, with dancers without disabilities.

 What exactly are we doing? 

Eva Rohleder v rozhovoru s Proty boty

Písničky pro děti jsou fajn, člověk se vyvaruje pozérství

S Evou Rohleder nespolupracují Proty boty poprvé. Eva se velmi významně hudebně podílela už na celovečerním představení Bez mezí, které mělo premiéru před dvěma lety. Když se nyní Proty boty rozhodly připravit taneční pohádku pro děti, byla pro ně tato zpěvačka, violoncellistka, skladatelka a multifunkční hudebnice jasnou volbou.  A v momentě, kdy Eva nadšeně souhlasila, bylo už napůl vyhráno. Několik měsíců teď společně strávili v divadle. A nás moc zajímalo, jak se Evě s Proty boty spolupracovalo a jak se jí s námi tvořilo...


1. Je to tvá první zkušenost s hudbou pro děti?
Hudbě pro děti se už věnuji skoro deset let, mezi porody jezdím do školek a škol hrát dětem autorské pořady. Co se týče divadla, nahrávala jsem v posledních letech hudbu ke dvěma pohádkám Divadla Feste, které byly uvedeny v řece Svitavě a jejím bezprostředním okolí v rámci festivalu Překročme řeku.

2. Kdo vlastně přišel s nápadem zhudebnit dílo Daisy Mrázkové?
S tímto nápadem jsem asi přišla já, když jsme společně s Katkou (režisérka a choreografka pohádky Slon a mravenec, pozn. redakce) uvažovaly o námětu pro taneční představení. Knížky Daisy Mrázkové čteme doma s dcerami a máme jejich citovost a poetiku moc rády.

Pokračování rozhovoru si přečtěte zde.

Fotografie k pohádce Slon a mravenec

Máme krásné fotky k našemu novému představení pohádky Slon a mravenec, které nafotila Hana Němečková. Její tvorbu a fotografie naleznete na webu Divý tvor.

Proty boty v Praze

Proty boty odcestovaly do Prahy, aby se zde zúčastnily Přehlídky současného tance. Vystoupily s choreografií Jitky Mozorové s názvem Kdo jsem já, kdo jsi ty...

Tančíme pro Paracentrum Fénix

V sobotu 11. 5. vystoupí Proty boty na vernisáži výstavy pana Olbrama Zoubka, kterou pořádá Paracentrum Fénix. Vystoupíme s choreografií I still haven´t found what I´m looking for, ve které tančí Dominika Miková s Kateřinou Hanzlíkovou.

Premiéra pohádky Slon a mravenec

Pohádka Slon a mravenec je interaktivní taneční představení.
Více o pohádce zde.
 
 

Mezinárodní den tance

Proty boty se zúčastnily oslav Mezinárodního dne tance v Brně. Na Moravském náměstí zatančily krátkou improvizaci v podání Dominiky Mikové a Kateřiny Hanzlíkové.

Děkujeme organizátorům za pozvání!

Více fotografií najdete na našich fb stránkách.

Stále hledáme nové dětské členy pro pravidelné pohybové lekce! 

Několik let zrála v Proty boty myšlenka založit kromě skupiny "dospěláků" také dětskou integrovanou skupinu. A vloni na podzim se konečně urodily první plody, když jsme v červnu 2018 v Divadle Barka uspořádali ukázkovou hodinu integrovaného tance pro děti. Hodina měla úspěch. Děti se sešly, seznámily, společně si zatančily a byla z toho radost velká. Hlavně pro nás, neb můžeme oznámit vznik Dětské integrované skupiny Proty boty. Hodiny integrovaného tance pro děti probíhají každé úterý v Divadle Barka od 15.15 do 16.00 h. 

A stále nabíráme nové děti, jak se znevýhodněním, tak bez něj. Pokud můžete, šiřte tedy zprávu do světa! Děkujeme a těšíme se na všechny příchozí děti!

Zveme na workshopy pro veřejnost

Proty boty vyhlašují konkurz na nového tanečníka/tanečnici s handicapem i bez

Konkurz se uskuteční v úterý 22. 1. od 17h v Divadle Barka. 

Projekt "Do sebe" je již šestým projektem v řadě, který se inspiruje tématem svobody. V případě nového projektu budeme na téma pohlížet z perspektivy svého vlastního nitra. Celá tematika představení "Do sebe" vychází z myšlenky, že pokud se člověk nepokusí nahlédnout do hloubky svého nitra, zůstává stále v jistém odcizení od sebe samého, což může ve vnějším světě působit různé frustrace, pocity závislosti a bolest, které člověka činí nesvobodným.

Projekt "Do sebe" probíhá po celý rok 2019, jeho výsledkem bude celovečerní stejnojmenné představení. Zahrnuje skupinové tréninky (každé úterý 17-19h v divadle Barka), individuální tréninky pro tanečníky s handicapem (úterý 14-15h nebo 16,15-17h), víkendové workshopy s pozvanými lektory a víkendová soustředění. 

Nutná je účast v těchto termínech:

26.-27.1. workshop

23.-24.2. workshop

23.-24.3. soustředění

6.-7.4. soustředění

25.5. přehlídka scénického tance

1.-2.6. festival Tancesse a Mezi městy

červen workshop

září workshop

říjen soustředění

listopad soustředění, premiéra představení

 

 


 

 

PF 2019

 

Benefiční večer Tanec na přidanou

17.11.2018 00:22

Drazí přátelé, kamarádi, příznivci Proty boty,

rádi bychom vás pozvali na benefiční večer skupiny Proty boty TANEC NA PŘIDANOU.
 
 
Integrovaná taneční skupina Proty boty, z. s. Vás zve na benefiční večer
 
b42.jpg
Pozvánka na benefiční večer skupiny Proty boty
 
 
30. 11. 2018, 18.30h, Divadlo Barka Brno
 
přijměte, prosím, pozvání na benefiční večer integrované taneční skupiny Proty boty s názvem Tanec na přidanou, který každoročně pořádáme. Rádi bychom Vám tímto chtěli poděkovat za Vaši přízeň, podporu a pomoc, ať už byla ve formě konkrétní či abstraktní, nebo "jen" v podobě podpory divácké. Vše má pro nás obrovskou hodnotu.
 
Na programu je dětské představení Co se děje v moři TJ Sokol Babice nad Svitavou, jehož vedoucí je členka a lektorka skupiny Proty boty Jitka Mozorová. Dále pak dvě představení projektu Svoboda vs. hranice, která budou mít tento večer derniéru. Jde o představení Funny games v režii Kateřiny Hanzlíkové a představení Hranice svobody, svoboda hranice od režisérky Terezy Lepold Vejsadové. 
 
Večer bude zakončený rautem, který se bude skládat z výtečných pochutin, jež pro Vás připravují samotní členové skupiny Proty boty. 
 
Vstupné na tento večer je 120 Kčstudenti a senioři zaplatí 80 Kč. Děti mají vstup zdarma. Pokud ale máte opravdu hluboko do kapsy a tato skutečnost by byla jedinou překážkou v tom, abyste se večeru s námi mohli zúčastnit, nebojte, k této skutečnosti přihlédneme a budeme rádi, když nám darujete, co je pro Vás v danou chvíli možné. A naopak, pokud budete cítit, že nás chcete obdarovat nad rámec určeného vstupného, bude to pro nás radostí.
 
Rezervace vstupenek možná na
sms: 608 635 578
telefon: 541 213 206
 
Výtěžek z celé akce bude použit na činnost a fungování naší integrované taneční skupiny Proty boty. (Jakým způsobem s penězi hospodaříme je možno vidět na našem trasparentním účtu na webových stránkách: www.protyboty.cz)  
 
Budeme rádi, když oslovíte i další své přátele a přijdete se s námi potěšit a přijmout naše poděkování.
 
Za Proty boty děkujeme a těšíme se na setkání s Vámi :)
 

plakát Na přidanou A3(tisk).jpg
 
 
 
Benefiční večer se koná za podpory Divadla Barka, Ministerstva kultury ČR, města Brna, Jihomoravského kraje a MČ Brno-Královo Pole. 
Za jejich vřelou podporu velmi děkujeme!

 

Proty boty na Impact Hub MashUp vol. 20

 
29. 11. vystoupí Proty boty v nezvyklé pozici, neboť nebudou tančit, ale řečnit. Vedoucí skupiny se pokusí představit skupinu ve 20 minutách a bude se snažit zaujmout a přilákat kohokoli z přítomných diváků, aby skupinu podpořil. Vystoupí spolu s dalšími asi sedmi projekty. 
To vše na Impact Hub MashUp vol. 20, více info zde
Přijďte nás podpořit!
 
 

Proty boty na akci Unie pečujících

 
Přijďte podpořit nás i Unii! 24. 11. v Café Práh!
 

Hledá se dobrovolník pro dětskou skupinu!

Proty boty hledají dobrovolníka do dětské integrované skupiny. Pokud jste to vy, ozvěte se nám! Děkujeme i za šíření!

Workshop s Hankou Hledíkovou

O víkendové neděli 21. 10. proběhne workshop s Hankou Hledíkovou, který je určený pro tanečníky Proty boty. Moc se těšíme! Odkaz na Hančiny stránky najdete zde

Fotografie z festivalu FESTiN

Kompletní album fotografií od Radima Dibdiaka naleznete zde u nás na našich fb stránkách. 

Proty boty na festivale FESTiN!

Proty boty zvou na 5. ročník festivalu integrované tvorby FESTiN, na kterém vystoupí 12. 10. se svým projektem Svoboda vs. hranice. Jako host vystoupí vídeňská inklusivní skupina Ich bin o. k. Je nám ctí, že přijali naše pozvání. Program k představení naleznete zde

Proty boty na galavečeru Bílé holubice

Proty boty vás zvou na pátek 5. 10. 2018 na Taneční galavečer souboru Bílá holubice z Ostravy. Večer se bude konat v brněnském Sono centru, začátek je v 19h. Kromě naší choreografie Však já se do toho vpravím, kde tančí Dominika Miková spolu s Petrou Wagnerovou uvidíte také sólisty baletu ND Brno nebo tanečníky souboru Baletu Globa a samozřejmě soubor Bílá holubice. 

Budeme rádi, když nás přijdete podpořit! Vstupenky na www.sonocentrum.cz.

Těšíme se na viděnou. 

Proty boty!

 Hledá se produkční!

Proty boty hledají pro dlouhodobou spolupráci produkční. Zájemci ozvěte se, prosím, na uvedený kontakt v přiloženém letáku. Těšíme se moc na setkání! :)

Hledáme stážisty a dobrovolníky!

 

Proty boty začínají novou divadelní sezonu, a to právě dnes 4. 9. 2018, kdy budeme mít první hodinu od 17 do 19h v Divadle Barka v Brně. Hodiny jsou otevřené, přidat se k nám může kdokoli. Přivítáme nejen tanečníky, ale i dobrovolníky či stážisty, kteří by rádi vypomáhali s chodem naší taneční skupiny, účastnili se na přípravách představení apod. Pokud jsi to právě Ty, neváhej se nám ozvat ;) 

Soustředění v Divadle Barka

Celý minulý týden se Proty boty soustředili v Divadle Barka. Vrhli se do vod nepoznaných, a to do chystání pohádky pro dětské publikum! Práce nás moc těšila, tak věříme, že se máte na co těšit i vy ;) Zatím prozradíme, že v hlavních rolích uvidíte veverku, slona a mravence! Hudební doprovod naší trojce nebude tvořit nikdo jiný než skvělá Eva Rohleder, která se skupinou pracovala už na představení Bez mezí. Tak nám držte pěsti a vidíme se na jaře na premiéře!!!!

Pohádkám zdar!

Proty boty ve Vídni!

Proty boty navštívily 16.-17. 6. 2018 vídeňskou integrovanou skupinu Ich bin o.k. Během workshopu vzniklo společnými silami krátké představení, které můžete shlédnout zde. Představení jsme prezentovali na závěrečném večeru skupiny Ich bin o.k., který se konal na pobřeží Dunaje. Děkujeme za inspiraci a milé přijetí. 

Workshop s klaunem Michalem Chovancem

 

 

Ve dnech 8.-9. 6. 2018 se tanečníkům Proty boty dostalo péče od klauna Michala Chovance. Workshop byl pro nás plný inspirace a smíchu. Děkujeme!

Repriza Svoboda vs. hranice a taneční večer v Café Práh

Aktuálně Vás zveme na dvě blížící se události. A to reprízu projektu Svoboda vs. hranice, která proběhne 19. 5. v 19h v Divadle Barka - otevřeném kulturním prostoru Ligy vozíčkářů a na náš taneční večer, který se uskuteční v Café Práh 31. 5. v 19h., kde kromě průřezu naší současnou tvorbou budete moci podebatovat přímo s tvůrci a tanečníky integrované skupiny Proty boty. Tak se těším, až nás vyzpovídáte ;)

Fotografie z premiéry!

Mrkněte na fotografie z premiéry projektu Svoboda vs. hranice v naší fotogalerii zde. Nebo na našich fb stránkách zde. Premiéru pro nás nafotila Petra Šiškeová, za což ji patří velké protyboťácké díky!

 

Premiéra projektu Svoboda vs. hranice

 

V rámci projektu Svoboda vs. hranice uvidíte dvě představení v podání dvou choreografek (Svoboda hranice, hranice svobody - Tereza Lepold Vejsadová, Funny games - Kateřina H. Hanzlíková). 3. 4., 19.30h v Divadle Barka. Rezervovat vstupenky si můžete už nyní na:

e-mail: barka@ligavozic.cz
sms: 608 635 578
telefon: 541 213 206

Součástí premiéry bude i vernisáž fotografií Hany Němečkové (www.divytvor.cz) ve foyer divadla.

 

Proty boty Vám přejí, ať k sobě v příštím roce přitahujete vše, co máte rádi. Krásný Nový rok!

 

Proty boty na plese SK Kontakt Brno

Zítra vystoupí Proty boty na plese SK Kontakt Brno. Více najdete zde.
 

Děkujeme!

Na benefičním večeru Tanec na přidanou integrované taneční skupiny Proty boty se vybralo přesně 3 305 Kč. Moc děkujeme Všem našim příznivcům za jejich štědrost, podpory si velmi vážíme. 

Zároveň bychom rádi vyzvali všechny ty, kteří se našeho večera nemohli zúčastnit a chtěli by skupinu Proty boty podpořit, že takto mohou učinit i dodatečně. A to dvojím způsobem. Pokud chcete přispět jen finančním darem, můžete zde prostřednictvím našeho bankovního účtu: 

2000896264/2010

Dále pak máte možnost zakoupit si jakoukoli z nabízených fotografií od Kateřiny Rusňákové, která vytvořila fotografie k našemu poslednímu celovečernímu představení Bez mezí. Fotografie k zakoupení naleznete zde. Všechny fotografie mají jednotnou cenu, tj. 1000 Kč. Fotografie dodáme v kvalitním tisku na vaši adresu. Stačí tedy jen vybrat fotografii, kontaktovat vedoucí souboru Proty boty Kateřinu H. Hanzlíkovou (tel. 739423302, e-mail: katerina.hanzlikova@gmail.com) a domluvit s ní vše potřebné. Po zaplacení vám zašleme fotografii poštou, nebo ji osobně doručíme ;)
 
 

Fotografie z benefičního večera skupiny Proty boty

Více fotografií zde. Fotil Martin Kopáček. Děkujeme. 

Tanec na přidanou - benefiční večer integrované skupiny Proty boty

Drazí přátelé a naši příznivci,

rádi bychom Vám poděkovali za Vaši přízeň, podporu a pomoc, ať už byla ve formě konkrétní či abstraktní, nebo "jen" v podobě podpory divácké. Ono to možná bude znít jako klišé, ale budiž...bez vás, diváků, by byla naše práce, často dost upocená a opravdu vydřená, k ničemu. Proto i Vám chceme projevit úctu, a jelikož nic jiného než sebe a tanec neumíme nabídnout, přijměte, prosím, pozvání na náš benefiční večer, který se uskuteční 24. 11. od 19.30h. v Divadle Barka.

Více zde.

 

Festival malých scénických forem Setkání

Zítra bude Milan Zeman tančit své sólo na festivalu Setkání jako host! Už se moc těšíme s ním!

Představení Bez mezí na festivale FestIN!

08.10.2017 00:45

 

Proty boty vystoupí se svým nejnovějším představením Bez mezí na 4. ročníku festivalu integrované tvorby FestIN v domovském Divadle Barka v Brně. Budeme moc rádi za vaši podporu 21. 10. v 17h. Uvidíte naše nejnovější představení Bez mezí a také divadelní soubor Ještě chvilku z Prahy. Přijďte!

Celý program festivalu najdete na www.divadlobarka.cz/programVíce zde: https://www.protyboty.cz/news/predstaveni-bez-mezi-na-festivale-festin/

Soustředění v Barce

 

O víkendu 7.-8. 10. proběhlo v Divadle Barka 1. soustředění skupiny Proty boty v této sezoně. Pracovali jsme hodně na osobním prostoru a zlepšovali jevištní techniku tanečníků. Bylo to intenzivní, občas náročné, ale i zábavné. Více fotografií od Marka Buly ze soustředění najdete na našich facebookových stránkách zde

Proty boty na festivalu Quijotova šedesátka!

O víkendu 1.-3. 9. se Proty boty zúčastnily festivalu Quijotova šedesátka s kratšími choreografiemi, které vychází z celovečerního představení Bez mezí. I když celý den pršelo a musel být zrušen slavnostní průvod, náš tanec se mohl uskutečnit za pomocí šikovných a kreativních organizátorů, kteří pod kapající střechu připevnili deštníky :) Vůbec o nás bylo moc pěkně postaráno. Přečtěte si také zápis z kroniky, který pro vás vytvořil Milan Zeman zde

Taneční soubor Cyranovy boty mění svůj název na Proty boty

Brno 25.11.2015 – Nově nazvaná taneční skupina Proty boty propojuje tanečníky se zdravotním a fyzickým znevýhodněním se zdravými tanečníky. I nadále zůstává součástí souboru Cyranovy boty, který funguje od roku 2001 ve Středisku volného času Lužánky a Divadle Barka. S novým názvem však získává vlastní právní subjektivitu jako pobočný spolek spolku Cyranovy boty. Tato netradiční taneční skupina se věnuje především tanečnímu a pohybovému divadlu. Tvoří vlastní choreografie, které respektují individualitu a specifičnost každého z tanečníků. ...

Číst celé

en-Aktuálně

 • 02/05/2018 23:39

  Taneční večer v Café Práh

  Proty boty letos opět vystoupí se svým tanečním večerem v Café Práh ve Vaňkovce v Brně. Uvidíte průřez naší aktuální tvorbou a po představeních bude následovat debata s tanečníky a dalšími tvůrci Proty boty. Tak nás v tom nenechejte samotné a přijďte! Těšíme se!  Proty boty

 • 02/05/2018 23:38

  Repríza projektu Svoboda vs. hranice

  Zveme na reprízu projektu Svoboda vs. hranice! V rámci projektu Svoboda vs. hranice uvidíte dvě představení v podání dvou choreografek (Hranice svobody, svoboda hranice - Tereza Lepold Vejsadová, Funny games - Kateřina H. Hanzlíková). 19. 5. v 19h v Divadle Barka - otevřeném kulturním prostoru...

 • 20/03/2018 09:47

  Plakát k chystané premiéře!

 • 07/03/2018 09:17

  Premiéra Proty boty se blíží

    Přesně ode dneška za 28 dní budete mít možnost poprvé shlédnout náš nejnovější projekt Svoboda vs. hranice. V rámci tohoto projektu pro vás chystáme dvě představení na stejné téma.  3. 4. v 19.30, premiéra projektu Svoboda vs. hranice, integrovaná taneční skupina Proty boty, Divadlo...

 • 05/01/2018 17:27

  Vystoupení na plese SK Kontakt Brno

  Zítra vystoupí Proty boty již podruhé na plese SK Kontakt Brno. Členkou tohoto plaveckého klubu je i jedna z našich tanečnic Dominika Miková. Letošní ples se ponese v náladě foglarových Stínadel, tak se velmi těšíme na atmosféru! Více o klubu SK Kontakt Brno se dozvíte zde. 

 • 10/12/2017 17:56

  Poděkování

      Na benefičním večeru Tanec na přidanou se vybralo přesně 3 305 Kč. Moc děkujeme všem našim příznivcům za jejich štědrost, podpory si velmi vážíme.    Zároveň bychom rádi oznámili všem těm, kteří se nemohli večera zúčastnit a chtěli by skupinu Proty boty...

 • 28/11/2017 01:31

  Fotografie z našeho benefičního večera Tanec na přidanou

  Více fotografií najdete zde. 

 • 21/11/2017 01:34

  Pozvánka na benefiční večer skupiny Proty boty

  Tanec na přidanou - benefiční večer integrované taneční skupiny Proty boty Drazí přátelé a naši příznivci, rádi bychom Vám poděkovali za Vaši přízeň, podporu a pomoc, ať už byla ve formě konkrétní či abstraktní, nebo "jen" v podobě podpory divácké. Ono to možná bude znít jako klišé, ale...

 • 15/10/2017 23:45

  Soustředění v Barce

  O víkendu 7.-8. 10. proběhlo v Divadle Barka 1. soustředění skupiny Proty boty v této sezoně. Pracovali jsme hodně na osobním prostoru a zlepšovali jevištní techniku tanečníků. Bylo to intenzivní, občas náročné, ale i zábavné. Více fotografií od Marka Buly ze soustředění najdete na našich...

 • 08/10/2017 00:45

  Představení Bez mezí na festivale FestIN!

    Proty boty vystoupí se svým nejnovějším představením Bez mezí na 4. ročníku festivalu integrované tvorby FestIN v domovském Divadle Barka v Brně. Budeme moc rádi za vaši podporu 21. 10. v 17h. Uvidíte naše nejnovější představení Bez mezí a také divadelní soubor Ještě chvilku z Prahy....

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

en-Novinky

 • 30/06/2015 20:28

  Informace pro návštěvníky

  Informujte Vaše návštěvníky co možná nejčastěji o novinkách a akcích na Vašem webu. Aby se uživatelé naučili Vaše stránky pravidelně navštěvovat je důležité webovou prezentaci pravidelně aktualizovat. Pro automatickou distribuci článků až k čtenáři můžete využít RSS kanály.

 • 30/06/2015 20:27

  Webová prezentace byla spuštěna

  Dnes byla spuštěna naše nová webová prezentace. V tomto článku popište, proč jste spustili novou prezentaci a co přinese návštěvníkům. Uveďte jaké máte cíle s projektem a co přinese uživatelům. Pokuste se návštěvníkům stručně a jasně sdělit, proč by se na tuto stránku měli pravidelně vracet a jaké...

This section is empty.

Mladé lidi se zájmem o tanec, pohyb a tvorbu představení
 •  s pohybovým handicapem - nabídka je určena pro lidi s částečnou pohybovou schopností, taneční zkušenost není podmínkou

 • bez handicapu - nutná taneční zkušenost
 • děti se zájmem o pohyb a tanec

Jsi to právě ty ☺?

Napiš nám na protyboty@gmail.com nebo přijď - každé úterý od 17 hod. v Divadle Barka (Sv. Čecha 35a, Brno)

Spolupracujeme

Kudy k nám?

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode