pro rodiče a děti od 3 let s handicapem i bezRozvrh:
úterý 16:15 – 16:45
(od 23. února 2021)


Cena za 1 lekci:
50 Kč (tancehráči s.)
100 Kč (tancehráči bez.)

Přidáte se?

Jak to probíhá:

Kurz probíhá prostřednictvím aplikace Zoom formou open classů, na každou jednotlivou lekci je potřeba se přihlásit. Délka lekce je 30 min.

Hledáte způsob, jak smysluplně prožít čas se svým dítětem? Vychutnejte si pravidelnou dávku radosti z Tancehraní ze svého domova. Dejte svému dítěti prostor vydovádět se, uvolnit a vyjádřit emoce a taky se rozvíjet a učit. Touhu hrát si, učit se a vyjádřit se pohybem mají i  děti s handicapem, proto jsou lekce otevřené i jim, bez ohledu na to, jak moc a nebo málo se mohou hýbat. 

Koncept Tancehraní stojí na strukturovaném a tematicky zaměřeném programu. Aby děti udržely pozornost, střídáme dynamičtější a klidnější části a používáme ve výuce tematickou motivaci – děti se tak v jedné lekci stanou zvířátky, v další si hrají na barvy apod.

Používáme básničky doprovázené pohybem, propojení pohybu s hudbou a rytmem, taneční a pohybové hry. Přirozený pohyb dětí postupně rozvíjíme a kultivujeme do jednoduché taneční improvizace. 

Pohyb a hru pojímáme jako prostředek k učení, komunikaci, poznávání sebe a okolního světa.

V Tancehraní se děti učí: 

  • uvědomovat si svoje tělo a být k němu vnímavý
  • spolupracovat s rodičem, naslouchat si pohybem a dotekem, následovat a vést, citlivě se dotýkat a být k rodiči vnímavý
  • vyjadřovat emoce a představy pohybem, rozvíjet svou přirozenou tvořivost
  • soustředit se, regulovat napětí, ztišit se a odpočívat
  • cítit rytmus, propojovat pohyb s hudbou a rytmem
  • používat centrum těla a jednotlivé části těla včetně jemné motoriky, cvičí si přenášení váhy, rovnováhu, obratnost a koordinaci pohybů

Metodicky je Tancehraní ukotveno v technikách taneční a pohybové terapie, v konceptu vývojového pohybu, metodice taneční výchovy pro předškolní děti a metodice kreativního tance.

Tancehraní jako součást předškolního vzdělávání

Lekce Tancehraní mohou být inspirací ke vzdělávacím činnostem, které mohou pedagogové jednoduše použít při naplňování Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání (RVP PV). Více se o návaznosti Tancehraní na RVP PV dozvíte zde

O lektorce

Jitka Mozorová

Jitka Mozorová

Jitka v sobě snoubí unikátní kombinaci odbornosti taneční a pohybové terapeutky (absolventka 4letého výcviku), sociální pracovnice (5 let praxe) a průvodkyně v lesní mateřské školce (5 let praxe). Zajímá se také o alternativní způsoby výchovy a vzdělávání dětí. V kurzu Tancehraní propojuje  všechny své dosavadní zkušenosti do vlastní originální metodiky, kterou stále rozvíjí.


Na co se můžou děti těšit?

na protažení tělíčka, které v těchto dnech plných omezení opravdu přijde vhod a je moc potřeba

na prima chvíli se svým rodičem pod vedením zkušené lektorky

na to, že až se omezení uvolní, tak se zase sejdeme na živo

Co na to Jitka?

Při pedagogické práci s pohybem je pro mě důležité otevírat dětem a rodičům cestu k vlastnímu autentickému pohybu a tanci. Mojí velkou vášní je zkoumání toho, jak naše tělo funguje, proto jsem absolvovala také  roční kurz spirální dynamiky. Je pro mě důležité nejenom to, ŽE se děti hýbou, ale také  JAK se děti hýbou, tedy aby byl pohyb prováděný správným způsobem s ohledem na anatomii a individuální možnosti těla.“