lekce jemného tanečního pohybu pro lidi s handicapem i bez


Online lekce V těle doma jsou pro všechny, kdo mají touhu se hýbat, vyjadřovat se pohybem a cítit se dobře ve svém těle, a to bez ohledu na jeho možnosti a limity. Pro svou nenáročnost jsou online lekce vhodné pro lidi, kteří nemají předchozí zkušenost s tancem, pro lidi s fyzickým handicapem, pohybovým omezením v důsledku úrazu nebo bolesti. Jsou také pro všechny, kdo upřednostňují vnitřní prožitek z pohybu před výkonem. Zvládnete je doma i na malém prostoru a pohybovat se můžete ve stoji, sedu nebo lehu. 

Jak si tanečně-pohybové lekce vhodné i pro netanečníky představit?

„Po úvodním rozehřátí, jemném rozhýbání a protažení vás čekají cvičení na uvědomování těla a objevování vlastního pohybového potenciálu s respektem k možnostem těla. Poté přijde řadu na samotný tanec. Vysvětlíme si a procvičíme pohybový prvek nebo princip a ten dále rozvíjíme do taneční improvizace za pomoci vizualizace. Můžete se na chvíli stát třeba orlem a zažít lehkost pohybu paží,” říká Jitka Mozorová.

Efekty tance poznáte na těle i duši 

Lekce vedou k prohloubení vnímání těla, mindfulness, slouží jako prevence stresu, umožňují získání sebedůvěry skrze objevování a rozšiřování vlastních pohybových možností, vedou k respektu k tělu a jeho limitům. Přináší možnost sebevyjádření, kontaktu sám se sebou a svými vnitřními prožitky, rozvoj kreativity a především radost z pohybu. Na základě znalostí anatomie těla postupně docílíme větší lehkosti při provádění pohybu.

Tanečním pohybem vás  provedou naše lektorky Jitka a Katka, taneční a pohybové terapeutky s 10 letou tanečně-pedagogickou a choreografickou praxí s lidmi s handicapem i bez, které při výuce zohledňují individuální pohybové možnosti všech účastníků. Ve své práci uplatňují metody taneční a pohybové terapie, Labanovu analýzu pohybu, Franklinovu metodu učení pohybu, koncept spirální dynamiky a techniky současného tance. 

Rozvrh:
úterý 17:15 – 18:00
(od 23. února 2021)

Jak: Kurz probíhá prostřednictvím aplikace Zoom formou open classů, na každou jednotlivou lekci je potřeba se přihlásit (rezervace místa níže). Délka lekce je 45 min.


Cena za 1 lekci:
50 Kč (pro zájemce s handicapem)
100 Kč (pro zájemce bez handicapu)

Přidáte se?

O lektorkách


Jitka Mozorová

Jitka Mozorová

Vedoucí spolku Proty boty, choreografka, lektorka a tanečnice taneční skupiny Proty boty.

Kateřina Hanzlíková

Kateřina Hanzlíková

Umělecká vedoucí spolku Proty boty, choreografka, lektorka a tanečnice v taneční skupině Proty boty.