Kateřina Hanzlíková

 

 

Vedoucí skupiny Proty boty, choreografka, lektorka a tanečnice. Proty boty vede od roku 2010. Vytvořila se skupinou sedm celovečerních inscenací (Fialová, Už letím, Smyčka, Ne-závislosti, Půl je nic, Bez mezí, Funny games) a několik kratších choreografií. Jako lektorka se ve skupině zaměřuje na kontaktní improvizaci a techniky současného tance, zejména floorwork (práci na zemi). Od roku 2018 vede také jako lektorka dětskou integrovanou skupinu. 

Co pro tebe znamenají Proty boty?

"Vždy mě velmi lákala práce s handicapovanými tanečníky. Obzvlášť mě přitahovala jejich specifická estetika. To, že jakýkoli pohyb, který u těchto tanečníků vidím, je originální a něčím zvláštní, což jsou vlastně principy současného tance, který si zakládá na přirozenosti a originalitě. I po sedmi letech mého působení ve skupině mě baví zjišťovat, jaké jsou možnosti tanečníků s handicapem, odkud pohyby pochází a co se jimi dá vyjádřit dál."

Které představení máš nejraději?

"Nejraději mám inscenaci Smyčka, která se tvořila v pro mně velmi příjemném duchu. Z představení šla obrovská síla. Všechno zapadlo přesně tak, jak mělo, někdy i jaksi samo. A díky i tomu asi se mi tam podařilo vyjádřit představu, kterou jsem měla na začátku představení. Bylo to pro mne osobně první představení s Proty boty, ze kterého jsem měla konečně dobrý pocit :) Zároveň mám na toto představení i hezké osobní vzpomínky, protože během práce jsem se seznámila se svým nynějším partnerem, který nám k představení vytvořil hudbu a s kterým se nyní staráme o rok a půl roční dceru Julianu."

 

 

Kudy k nám?

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode