Integrovaná taneční skupina Proty boty

 
Je skupina dospělých tanečníků. Slovo integrovaná užívá proto, že jde o spojení tanečníků se zdravotním či jiným znevýhodněním a tanečníků bez znevýhodnění. Setkáváme se na pravidelných zkouškách, které se konají 1x do týdne, a to každé úterý od 17 do 19h a tyto hodiny jsou otevřené všem zájemcům o pohyb a tanec. 
 
Věnujeme se hlavně technikám současného tance, improvizaci a kontaktní improvizaci a také jevištním technikám. Tréninky a zkoušky vedou dvě zkušené lektorky v této oblasti: Kateřina Hanzlíková a Jitka Mozorová, ale často si zveme na workshopy i lektory zvenčí, abychom obohatili tanečníky o různé přístupy k taneční praxi, divadlu a performance. 
 
Dále pak nabízíme našim tanečníkům se znevýhodněním individuální hodiny, na kterých se věnujeme specifikým a individuálním potřebám každého jednotlivého tanečníka. 
 
Každoročně vytváříme jedno celovečerní taneční představení v rámci plánovaného ročního projektu. Na tomto představení pracujeme buď s vybranými, nebo i se všemi tanečníky skupiny Proty boty během soustředění, dalších zvláštních zkoušek a před blížící se premiérou také na pravidelných zkouškách a trénincích. 
 
Snažíme se navazovat kontakty se spřízněnými skupinami nejen na domácí scéně, ale i v zahraničí. Dlouhodoběji a pravidelně spolupracujeme s vídeňskou skupinou Ich bin o.k., která pracuje s tanečníky s Downovým syndromem a která je nám velkou inspirací. 
 

Kudy k nám?

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode