prožitkový tanec pro dospělé s handicapem i bez


Toužili jste vždy tančit? Obáváte se pohybově projevit? Rádi byste tančili, ale spíš podle sebe? A zároveň byste rádi svůj tanec kultivovali?

Pak je tu pro Vás kurz prožitkového tance, kde je místo přesných pohybových prvků a struktur daleko důležitější váš pocit z pohybu a jeho prožitek. Vytváříme bezpečný prostor, kde si můžete užít radost z pohybu, uvolnit se, rozvinout své pohybové možnosti a inspirovat se od ostatních.

Kurz je určen jak pro lidi s handicapem, tak bez něj. Díky vlastnímu zážitku si uděláte bližší představu o tom, jak probíhá integrace lidí s handicapem prostřednictvím pohybu a tance a jak probíhá vzájemná spolupráce lidí s handicapem i bez při kreativní taneční činnosti.

Při výuce se lektorky inspirují technikami současného tance, taneční a pohybové terapie, Labanovy analýzy pohybu, spirální dynamiky, systému Body mind centering (vývojové vzorce), Franklinovy metody imaginace pohybu aj. 

Pro koho:
pro zájemce od 15ti let s handicapem i bez

Kdy:
úterý 17.00–18.30h.

Kde:
Divadlo Barka Brno
Svatopluka Čecha 35a
(vstup bočním vchodem z ul. Charvatská, velká plechová vrata)

Cena od 20.9. – 6.12. 2022 (12 lekcí):
2 100 Kč (pro zájemce s handicapem)
2 800 Kč (pro zájemce bez handicapu)

Číslo účtu: 2000896264/2010.

Při platbě prosím použijte variabilní symbol 111 a do předmětu napište V těle doma + jméno.

První zkušební lekce je zdarma. Při přihlášení během roku platíte jen poměrnou část ceny.

Chci se přihlásit

Přihlásit se na kurz je možné prostřednictvím přihlášky zde.

Chcete si lekci nejdříve nezávazně vyzkoušet? Pak se prosím na lekci přihlašte na e-mailu: tanec@protyboty.cz.

Lektorky


Kateřina Hanzlíková

Kateřina Hanzlíková

Kačka na svých lekcích čerpá z bohaté škály tanečních technik, které poznala a obohacuje je o další znalosti z oblasti terapie nebo přímo integrovaného tance. Její láskou je kontaktní improvizace. Kačka vás přes tanec a pohyb dovede k pochopení principů fungování vašeho těla.

Jitka Mozorová

Jitka Mozorová

Na svých lekcích Jitka originálně propojuje své znalosti taneční a pohybové terapeutky s dalšími kurzy zaměřenými na tělo a pohyb, které absolvovala. Její vášní je analýza těla a jeho fungování. Jitka vás průzkumem vlastního těla dovede k tomu vašemu specifickému tanci.

Užitečné informace


Co si odnesete?

radost z pohybu
– příjemný zážitek
– prohřáté, rozhýbané tělo nabité energií
– vědomé vnímání svého těla
– pocit uvolnění, odbourání stresu a tíživých myšlenek
– kreativní přístup
– inspiraci a nové kontakty
– dobrý pocit z překonání sebe sama


Co na to Kateřina?

Moc by mne potěšilo, kdyby si lidé odnášeli z mých hodin do života sebevědomější těla, která vědí, jaké jsou jejich přednosti a limity a dokážou je prospěšně využít. Jako přirozenou cestu k vědomějšímu vnímání vlastního těla spatřuji v poznávání nejen vlastního těla a pohybu, ale i v poznání pohybu ostatních, v inspiraci. Prioritou však pro mě zůstává, aby tanec a pohyb přinášel člověku především radost.

Co na to Jitka?