Publikoval: od & uloženo pod Aktuality.

S radostí Vás zveme na reprízu taneční pohádky Slon a mravenec, kterou uvedeme 14. 5. 2023 v Divadle Barka v Brně.

Subtitle

Slon a mravenec

Description

„Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme.“ (Romain Rolland) Obsazení:
Koncept a režie: Kateřina Hanzlíková
Choreografie: Kateřina Hanzlíková
Tančí a hrají: Dominika Miková, Kateřina Hanzlíková, Jitka MozorováHudba: Eva Rohleder
Mix: Tomáš Rohleder
Scénografie a kostýmy: Eva Mesarč Jasičová
Světelný design: Josef Fiala

Taneční pohádka Slon a mravenec volně adaptuje stejnojmennou knihu pro děti od známé české spisovatelky a výtvarnice Daisy Mrázkové.Hlavním tématem a posláním pohádky je přijímání odlišností. Každý jsme jiný. Pokud však někoho máme rádi doopravdy, tak se vším, co k němu patří. Příběh o velkém přátelství a odvaze malinkého mravence, velkého slona a milující veverky.Pohádka je určena pro děti od 3 do 9 let a je interaktivní (děti sedí přímo na jevišti, kde se děj pohádky odehrává a během představení jsou vyzývány ke společnému tanci spolu s hlavními představiteli). Délka představení je 40 minut + 10 minut věnovaných krátké debatě s dětmi o představení.Vstupenky si můžete rezervovat na e-mailu: produkce@protyboty.cz
tel.: +420 739 423 302

Publikoval: od & uloženo pod Aktuality.

Drazí příznivci, donátoři, přátelé a kamarádi, zveme Vás co nejsrdečněji na náš již tradiční benefiční večer Tanec na přidanou, který se tentokrát bude konat v brněnské Industře (areál Zbrojovky). Začátek hlavního večera bude v 19h, pokud máte děti, nechte je zaradovat na workshopu Slon a mravenec, který bude večeru předcházet a který bude začínat v 17.30h na stejném místě.

Program večera bude bohatý. Kromě tanečního představení Tak blízko a přece tak daleko z naší produkce Vás čeká také živé vystoupení hudebníků Rickarda Perssona a Antonína Koutného (TEVE). V areálu bude možné zhlédnout prodejní výstavu fotografií z archivu naší taneční skupiny, jejichž autorkami jsou Hana Němečková a Kateřina Rusňáková a chystá se také prodejní módní přehlídka originálních kostýmů z dílny Jindry Rychlé, ve kterých vystupovaly naše tanečnice.
Odpoledne pak bude patřit dětem, pro které máme připravený workshop na téma pohádky Slon a mravenec.

Program benefičního večera:
Na úvod se seznámíte s činností organizace Proty boty

Dalším bodem programu je taneční představení Tak blízko a přece tak daleko, kde společně vystoupí tanečníci s handicapem a bez

Hudební vystoupení Rickarda Perssona
Ricky je písničkář ze Švédska, který v mládí při výbuchu přišel o část jedné ruky, na druhé mu zbyly tři prsty a o zrak. Ricky je živoucím důkazem toho, že lidská vůle nezná hranic a při svých citlivých koncertech láme nejeden předsudek. Svým inspirativním povídáním motivuje mnoho mladých lidí na různých místech Evropy.
https://rickardpersson.com/
https://www.youtube.com/watch?v=-6HMr7iB9R8
https://www.youtube.com/watch?v=57y0wzNziTY

Prodejní módní přehlídka kostýmů z dílny Jindry Rychlé, ve kterých vystupovaly naše tanečnice

Hudební vystoupení Antonína Koutného (TEVE)
Písničkářský nezmar brněnské scény Antonín Koutný představí svůj projekt TEVE. Původně se jednalo o elektroakustické duo, nyní vystupuje Antonín sólově. Jeho hudba osciluje mezi ambientním minimalismem a popově chytlavou melodičností.
https://www.youtube.com/watch?v=RZ1l6CdHvjo

V prostorách je kavárna a během večera Vás čeká také menší pohoštění.

Vstupné: dobrovolné

Publikoval: od & uloženo pod Aktuality.

Pojďte se svým děťátkem prožít dopoledne plné tance, radosti a vzájemnosti.
Pojďte se připojit k tanečním a pohybovým hrám, které vycházejí z možností, které nabízí kontaktní improvizace. Zažijte spoustu dotekových her, her kde se využívá tlak, tah a společný fyzický kontakt.
Dopoledne bude zaměřeno jarně, takže budeme lítat jako motýli, tančit jako kvítka na louce a čistit studánky.


Připojíte se?

Kdy: 27. 5. 2023, 10-13.30
Kde: Solniční 12, Brno (1. patro, malý taneční sál)
Za kolik: 750 Kč (dítě i dospělý)
Pro koho: pro všechny rodiče a děti od 3 let věku

Hlásit se můžete na e-mailu: tanec@protyboty.cz (zde dostanete i více informací o platbě).
Hlaste se, prosím do 21.5. 2023.

Více na: www.protyboty.cz nebo na www.katerinahanzlikova.cz

O lektorce workshopu:

Kateřina Hanzlíková (spolu s dcerou Marlen)

Propojuje své odborné znalosti taneční terapeutky (4letý výcvik Taneční a pohybové terapie) spolu se svými pohybovými znalostmi (estetickému pohybu se věnuje od 4 let). Zároveň je maminkou 3 dětí, od kterých čerpá tu nejryzejší inspiraci. Její velkou láskou je kontaktní improvizace (spontánní tanec, který využívá k tanci vzájemný dotek partnerů). V kurzu V LETU propojuje všechny tyto zkušenosti v originální celek. Je velmi srdečnou a respektující lektorkou.

Publikoval: od & uloženo pod Aktuality.

S radostí vás zveme na další reprízu taneční pohádky Slon a mravenec 🙂

„Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme.“ (Romain Rolland)

Taneční pohádka Slon a mravenec volně adaptuje stejnojmennou knihu pro děti od známé české spisovatelky a výtvarnice Daisy Mrázkové.Hlavním tématem a posláním pohádky je přijímání odlišností. Každý jsme jiný. Pokud však někoho máme rádi doopravdy, tak se vším, co k němu patří. Příběh o velkém přátelství a odvaze malinkého mravence, velkého slona a milující veverky.Pohádka je určena pro děti od 3 do 9 let a je interaktivní (děti sedí přímo na jevišti, kde se děj pohádky odehrává a během představení jsou vyzývány ke společnému tanci spolu s hlavními představiteli).

Délka představení je 40 minut + 10 minut věnovaných krátké debatě s dětmi o představení.

Vstupenky možné objednávat na e-mailu: produkce@protyboty.cz
tel.: +420 775 306 668

Více o představení zde.

Publikoval: od & uloženo pod Aktuality.

S obrovskou radostí zveme na reprízu představení Samo.ty, která proběhne 27. 6. 2022 v 18h. v parku Danuše Muzikářové (začátek představení) a dále pak na Moravském nám. v Brně. Jedná se o představení ve veřejném prostoru, během představení diváci putují spolu s tanečníky místy na trase z parku na náměstí.

Zveme Vás tedy na netradiční zážitek. Můžete zažít tanec v ulicích, a to ve specifickém provedení, kdy představení tvoří jak tanečníci s handicapem, tak bez něj.

Přijďte ze zvědavosti nebo nás „jen“ podpořit 😉

Více o představení najdete tu.

Publikoval: od & uloženo pod Aktuality.

Zveme Vás na reprízu představení Tak blízko a přece tak daleko, která se uskuteční v nádherných prostorách Uměleckoprůmyslového muzea v Brně v rámci akce Otevřený workshop tvorby handicapovaných tvůrců, která probíhá ve spolupráci s Ateliérem KreAt.

Představení začíná v 19h a vstup na ně je zdarma.

Více o představení najdete tu.

Publikoval: od & uloženo pod Aktuality.

Rádi bychom Vás pozvali na náš benefiční večer, jehož součástí bude Vernisáž k výstavě fotografií, kterou pořádá středisko Teiresiás.

Benefiční večer bude zahájen 16. 11. 2021 v 18h., Komenského nám. 2, Brno.

Kromě fotografií z archivu integrované taneční skupiny Proty boty, jejichž autorkami jsou Hana Němečková a Kateřina Rusňáková, se můžete těšit i na ukázky z tvorby taneční skupiny a vystoupení hudebníků Rickarda Perssona, Jose del Castilla.
Celým večerem Vás provede moderátorka Lenka Janíková.

Více info o akci najdete zde.

Budeme moc rádi, když nás přijdete podpořit.

Těšíme se na viděnou.

PROTY BOTY

Publikoval: od & uloženo pod Aktuality.

Odložená premiéra predstaveni Samo.ty je konečně tu. Na svět se vyloupne 14.9.2021 ve 20h. na Moravském náměstí v Brně a vy můžete být u toho.

Publikoval: od & uloženo pod Aktuality.

UKAŽ SE!

Dominika kdysi překonala sama sebe, dorazila do taneční skupiny i přes všechny obavy a předsudky, že člověk na vozíku přece nemůže tančit. Překonala sama sebe a vystoupila na jevišti před diváky i přes to, že nerada vystupuje před lidmi. Překonala sama sebe a dokázala to. Ukázala se. Ukázala sama sebe. Ukázala se tak, jak to není úplně běžné. Ukázala se tak, jak to nikdo nečekal. Ani ona sama. Jako tanečnice na vozíku. 

UKAŽ SE!

Ukaž se, ukaž, že na to máš stejně jako Dominika. Ukaž Dominice, že jí fandíš. Ukaž jí, že to co udělala a dál dělá, má smysl, protože podporuje a motivuje ostatní. Ukaž Dominice, že tančit na vozíku je normální a že tančit může opravdu úplně každý. 

Ukaž se. Ukaž se a přispěj Dominice na její aktivity. I ty můžeš změnit hodně.

PŘÍBĚH DOMINIKY

Všechno to začalo tím, že se Dominika přišla podívat na představení taneční skupiny Proty boty. Tanec byl vždy jejím snem. Kolik malých dívenek má takový sen! Některým se splní, někteří přijdou na to, že tanec je opravdová dřina a své sny nasměrují jinam. U Dominiky však jakoby bylo vše od začátku jasné. O tanci si opravdu může nechat jen zdát. Protože kdo kdy viděl tančit někoho na vozíku. Najednou však seděla Dominika v divadle a před očima jí na jevišti tančili lidi na vozíku, bez rukou, nohou, duševně nemocní. Prostě všichni. Všichni, kdo měli odvahu, překročili nejen své osobní bariéry, ale i ty společenské a rozhodli se tančit. Pro sebe, ale i pro druhé. 

Weiterlesen »