Publikoval: od & uloženo pod Aktuality.

S obrovskou radostí zveme na reprízu představení Samo.ty, která proběhne 27. 6. 2022 v 18h. v parku Danuše Muzikářové (začátek představení) a dále pak na Moravském nám. v Brně. Jedná se o představení ve veřejném prostoru, během představení diváci putují spolu s tanečníky místy na trase z parku na náměstí.

Zveme Vás tedy na netradiční zážitek. Můžete zažít tanec v ulicích, a to ve specifickém provedení, kdy představení tvoří jak tanečníci s handicapem, tak bez něj.

Přijďte ze zvědavosti nebo nás „jen“ podpořit 😉

Více o představení najdete tu.

Publikoval: od & uloženo pod Aktuality.

Zveme Vás na reprízu představení Tak blízko a přece tak daleko, která se uskuteční v nádherných prostorách Uměleckoprůmyslového muzea v Brně v rámci akce Otevřený workshop tvorby handicapovaných tvůrců, která probíhá ve spolupráci s Ateliérem KreAt.

Představení začíná v 19h a vstup na ně je zdarma.

Více o představení najdete tu.

Publikoval: od & uloženo pod Aktuality.

Rádi bychom Vás pozvali na náš benefiční večer, jehož součástí bude Vernisáž k výstavě fotografií, kterou pořádá středisko Teiresiás.

Benefiční večer bude zahájen 16. 11. 2021 v 18h., Komenského nám. 2, Brno.

Kromě fotografií z archivu integrované taneční skupiny Proty boty, jejichž autorkami jsou Hana Němečková a Kateřina Rusňáková, se můžete těšit i na ukázky z tvorby taneční skupiny a vystoupení hudebníků Rickarda Perssona, Jose del Castilla.
Celým večerem Vás provede moderátorka Lenka Janíková.

Více info o akci najdete zde.

Budeme moc rádi, když nás přijdete podpořit.

Těšíme se na viděnou.

PROTY BOTY

Publikoval: od & uloženo pod Aktuality.

Odložená premiéra predstaveni Samo.ty je konečně tu. Na svět se vyloupne 14.9.2021 ve 20h. na Moravském náměstí v Brně a vy můžete být u toho.

Publikoval: od & uloženo pod Aktuality.

UKAŽ SE!

Dominika kdysi překonala sama sebe, dorazila do taneční skupiny i přes všechny obavy a předsudky, že člověk na vozíku přece nemůže tančit. Překonala sama sebe a vystoupila na jevišti před diváky i přes to, že nerada vystupuje před lidmi. Překonala sama sebe a dokázala to. Ukázala se. Ukázala sama sebe. Ukázala se tak, jak to není úplně běžné. Ukázala se tak, jak to nikdo nečekal. Ani ona sama. Jako tanečnice na vozíku. 

UKAŽ SE!

Ukaž se, ukaž, že na to máš stejně jako Dominika. Ukaž Dominice, že jí fandíš. Ukaž jí, že to co udělala a dál dělá, má smysl, protože podporuje a motivuje ostatní. Ukaž Dominice, že tančit na vozíku je normální a že tančit může opravdu úplně každý. 

Ukaž se. Ukaž se a přispěj Dominice na její aktivity. I ty můžeš změnit hodně.

PŘÍBĚH DOMINIKY

Všechno to začalo tím, že se Dominika přišla podívat na představení taneční skupiny Proty boty. Tanec byl vždy jejím snem. Kolik malých dívenek má takový sen! Některým se splní, někteří přijdou na to, že tanec je opravdová dřina a své sny nasměrují jinam. U Dominiky však jakoby bylo vše od začátku jasné. O tanci si opravdu může nechat jen zdát. Protože kdo kdy viděl tančit někoho na vozíku. Najednou však seděla Dominika v divadle a před očima jí na jevišti tančili lidi na vozíku, bez rukou, nohou, duševně nemocní. Prostě všichni. Všichni, kdo měli odvahu, překročili nejen své osobní bariéry, ale i ty společenské a rozhodli se tančit. Pro sebe, ale i pro druhé. 

Weiterlesen »