lekce pohybové improvizace pro lidi s handicapem a bez


„DanceAbility jsou lekce pohybové improvizace pro každého člověka.“


DanceAbility je inkluzivní taneční metoda zaměřená na pohybovou improvizaci. Vytváří prostředí, kde je každý účastník vnímaný jako plnohodnotný a rovnocenný, ať už se jedná o začátečníka, pohybového profesionála nebo člověka s postižením. Podobně jako lidé s handicapem čelí různým překážkám, i lidé bez handicapu mohou mít s tancem spojené různé obavy týkající se fyzického vzhledu, předpokladů pro pohyb, kondice, věku apod. DanceAbility umožňuje osvobodit se v pohledu na to, pro koho je tanec a co je estetika pohybu. Učí nás nacházet krásu pohybu v přirozenosti a autenticitě. 


“Pohyb není něco, co děláme, ale něco, čím jsme.”


DanceAbility zahrnuje tanec ve dvojicích, malých i velkých skupinách. Je to studium pohybové improvizace. V improvizaci se otevíráme neznámému a učíme se naslouchat svému tělu a probouzet jeho instinktivní moudrost a intuici, které jsou nám průvodci při rozhodování. Učíme se, jak rozpoznat a následovat náš vnitřní zájem a touhu pohybovat se, spíše než kopírovat předepsané pohyby. 

Objevujeme a nacházíme pohyb, který je příjemný pro naše tělo. Rozvíjíme tělesné vnímání v kontaktu s druhými. Tím, jak se učíme vnímat pohyb svého těla i druhých, nacházíme nové způsoby vyjádření a stáváme se inspirací pro pohyb ostatních. Pestrost skupiny nabízí příležitosti k naplňujícím a obohacujícím pohybovým interakcím mezi účastníky a je stimulucím a podporujícím prostředím pro kolektivní učení. Umožňuje zažívat pocit radosti a sounáležitosti se skupinou, svobodu pohybu a vykročení ze svých obvyklých způsobů pohybu i myšlení. Pohyb vnímáme jako jazyk, pomocí kterého můžeme sdílet svůj vnitřní svět a jeho krásu s druhými. Učíme se nacházet společný jazyk skupiny.  


Tanec vzniká v našem vnitřním světě.


DanceAbility je celosvětová taneční metoda. Posláním DanceAbility International´s je rozpouštět bariéry a spojovat lidi s handicapem a bez handicapu skrze tanec a pohyb. Využívá k tomu lekce, workshopy, představení a události pro dospělé a děti, pořádá kurzy pro odborníky a učitele inkluzivního tance.

Ukázkové VIDEO ZDE


Pokud si chcete přijít lekci vyzkoušet, napište nám na email: jitka.mozorova@protyboty.cz


Pro koho:
pro zájemce od 15ti let s handicapem i bez

Kdy:

pátek 24. května 2024

17:00 – 19:00 hod.

Kde:
Na adrese: SVČ Lužánky
Solniční 12, Brno

Cena za 1 lekci:

platba předem na účet do 10. 5. : 400 Kč

platba po 10. 5. nebo na místě: 500 Kč

Číslo účtu spolku Proty boty: 2000896264/2010

Do poznámky, prosím, napište Vaše jméno + Dialogy v pohybu

Událost na facebooku ZDELektorka


Jitka Mozorová

Jitka Mozorová

Na svých lekcích Jitka originálně propojuje své znalosti taneční a pohybové terapeutky s dalšími kurzy zaměřenými na tělo a pohyb, které absolvovala. Její vášní je analýza pohybu a anatomie těla a jeho biomechanické fungování. Jitka vás průzkumem vlastního těla provede k vašemu vlastnímu osobitému tanci.

Užitečné informace


Co si odnesete?

radost z pohybu
– příjemný zážitek
– prohřáté, rozhýbané tělo nabité energií
– vědomé vnímání svého těla
– pocit uvolnění, odbourání stresu a tíživých myšlenek
– kreativní přístup
– inspiraci a nové kontakty
– dobrý pocit z překonání sebe sama


Co na to Jitka?

DanceAbiity metodu jsem se učila tento červenec ve Vídni a naprosto jsem si ji zamilovala.
Je to celosvětově známá a oceňovaná metoda a spojuje lidi a komunity po celém světe.