UKAŽ SE!

Dominika kdysi překonala sama sebe, dorazila do taneční skupiny i přes všechny obavy a předsudky, že člověk na vozíku přece nemůže tančit. Překonala sama sebe a vystoupila na jevišti před diváky i přes to, že nerada vystupuje před lidmi. Překonala sama sebe a dokázala to. Ukázala se. Ukázala sama sebe. Ukázala se tak, jak to není úplně běžné. Ukázala se tak, jak to nikdo nečekal. Ani ona sama. Jako tanečnice na vozíku. 

UKAŽ SE!

Ukaž se, ukaž, že na to máš stejně jako Dominika. Ukaž Dominice, že jí fandíš. Ukaž jí, že to co udělala a dál dělá, má smysl, protože podporuje a motivuje ostatní. Ukaž Dominice, že tančit na vozíku je normální a že tančit může opravdu úplně každý. 

Ukaž se. Ukaž se a přispěj Dominice na její aktivity. I ty můžeš změnit hodně.

PŔÍBÉH DOMINIKY

Všechno to začalo tím, že se Dominika přišla podívat na představení taneční skupiny Proty boty. Tanec byl vždy jejím snem. Kolik malých dívenek má takový sen! Některým se splní, někteří přijdou na to, že tanec je opravdová dřina a své sny nasměrují jinam. U Dominiky však jakoby bylo vše od začátku jasné. O tanci si opravdu může nechat jen zdát. Protože kdo kdy viděl tančit někoho na vozíku. Najednou však seděla Dominika v divadle a před očima jí na jevišti tančili lidi na vozíku, bez rukou, nohou, duševně nemocní. Prostě všichni. Všichni, kdo měli odvahu, překročili nejen své osobní bariéry, ale i ty společenské a rozhodli se tančit. Pro sebe, ale i pro druhé. 

Dominika se nadšeně přidala, ale hned zkraje si musela sáhnout několikrát na dno svých sil jak psychických, tak fyzických. A i když měla hodně vůle a odhodlání, několikrát přemýšlela o tom, že s tancem skončí nebo jen nebude vystupovat před lidmi. 

Teď už je Dominika sedm let součástí skupiny Proty boty, která pomocí tance propojuje lidi s handicapem a bez něj. Skupina funguje už na poloprofesionální úrovni, ale stále není tak rozvinutá, aby mohla svým tanečníkům poskytnout komfort v podobě profesionálního honoráře, a odměnit tak jejich úsilí a práci. Skupina často vystupuje na charitativních a sociálních akcích, kde je honorář buď nulový nebo velmi nízký. Stěží tak pokryje náklady na svůj provoz. 

Dominika sama má 3. stupeň invalidního důchodu, což na trhu práce znamená, že je v podstatě nezaměstnatelná, protože právě krátké úvazky na trhu práce chybí. 

Mnoho z nás sníme o tom, že nás bude živit to, co máme rádi, to, co nás naplňuje. Někdo má jasno hned odmala a dokáže svůj sen naplnit, někdo směřuje ke svému snu celý život… Dominika už ví, co je jejím snem, její touhou, jejím posláním. Svým tancem může pomáhat druhým k tomu, aby také našli svůj talent, své poslání a nebáli se za svým snem jít, i když to není úplně jednoduché nebo ne úplně společensky přijatelné.

Buď i ty součástí jejího snu. Pomož Dominice v plnění jejího snu. Ukaž jí, že to, co dělá, má smysl. 

A CO NA TO DOMINIKA?

Tím, že tančím, si plním svůj sen. V tuto chvíli si už neumím představit, že bych nebyla součástí skupiny Proty boty. Setkávám se tam se svými přáteli, kteří jsou skoro jako moje druhá rodina. Dávají mi pocit, že někam patřím. Mám tu pocit, že na mém názoru záleží, což mi dodává sebevědomí. A taky vím, že se na své přátele, taneční kolegy, můžu spolehnout. Cítím taky na svém těle, jak pravidelné tréninky zlepšují můj zdravotní stav. Můj rozsah pohybu se zvětšuje. Ale co mě nejvíc naplňuje, je vědomí, že i když jsem na vozíku, tak pomocí tance můžu lidem něco ze sebe předat. Ráda bych tedy v tomto všem pokračovala. Abych se ale mohla všemu věnovat naplno, potřebuji finanční podporu.“