Integrovaná taneční skupina

Integrovaná taneční skupina, která spojuje tanečníky s handicapem a bez něj. Skupina je složená víceméně z tanečníků, kteří navštěvují taneční hodiny pro dospělé tanečníky vedené lektorkami Proty boty.

Tato skupina pracuje na celovečerním tanečním představení v rámci plánovaného ročního projektu. Na tomto představení pracují buď s vybranými, nebo i se všemi tanečníky skupiny Proty boty během soustředění, dalších zvláštních zkoušek a pracují již na poloprofesionální úrovni. Součástí tvůrčího týmu jsou také hudebníci, kostýmní výtvarníci, světelní designeři, technici a další profesionálové. 


Chcete svoje tělo probudit radostí z pohybu?

Napište nám na email tanec@protyboty.cz.


Taneční skupina se snaží navazovat kontakty se spřízněnými skupinami nejen na domácí scéně, ale i v zahraničí. Dlouhodoběji a pravidelně spolupracujeme s vídeňskou skupinou Ich bin o.k., která pracuje s tanečníky s Downovým syndromem a která je nám velkou inspirací. Uměleckou vedoucí skupiny je Kateřina Hanzlíková.

Choreografka

Kateřina Hanzlíková

Kateřina Hanzlíková

Umělecká vedoucí spolku Proty boty, choreografka, lektorka a tanečnice v taneční skupině Proty boty.

Tanečníci

Petra Wagnerová

Dominika Miková

Marek Bula

Jana Andorová

Lucie Flussová

Zilda Bartes

Eliška Kučerová

Repertoár

Aktuální představení

DO SEBE

„Když nepřesáhneš sám sebe, odkud zjistíš, jak jsi vysoký?“ (T. S. Eliot)

Kým jsme doopravdy? Víme to? Někdy je potřeba pro odpovědi sestoupit do hlubin. Do hlubin našeho nitra. Zastavit na každém schodu, rozsvítit, vyvětrat, zamést a pokračovat dál… Stále dál po spirále našeho točitého schodiště. A možná pak dostaneme odpověď…možná…