kurz základů kontaktní improvizace pro začátečníky


Baví vás tanec a pohyb? Baví vás nové výzvy a nebojíte se občas jít i za svou komfortní zónu? Chcete pochopit a osvojit si základní pohybové a taneční vzorce, které by vedly k přirozenému použití Vašeho těla v tanci? Rádi byste oživili svůj taneční repertoár a pohybové vzorce, co máte? Anebo chcete jen hlouběji prozkoumat principy kontaktní improvizace?

Pak je tento kurz právě pro Vás.

V tomto kurzu si budeme osvojovat základní pohybové principy, na kterých stojí kontaktní improvizace, kterými jsou tah, tlak, skluz, techniky floorwork a up-side down a další. Budeme pracovat i na základních pohybových technikách, které vedou k umění využívat při pohybu co nejméně naší energie. Naučíme se, jak je možné při pohybu uvolňovat svaly a svým způsobem tedy relaxovat. Stejně tak se budeme učit, jak následovat přirozenost našeho pohybu a nenechat se vést v pohybu jen naší myslí, ale právě tělem a pohybem. Rozvíjet budeme hlavně umění pádu, rolování, budeme pracovat s rovnováhou, vlastním i partnerovým centrem těla a dechem a s přirozeným plynutím pohybu tanečníka.

Kontaktní improvizace 

Základem kontaktní improvizace je spontánní tanec, který využívá pro pohyb váhu a energii vlastního i partnerova těla. Jde o fyzický dialog mezi dvěma nebo i několika tanečníky ve skupině. Tanečníci se pomocí doteku a vzájemné interakce pohybují, přenášejí a zdvihají za použití minimálního úsilí. Důraz se neklade na formu, ale na pochopení pohybových principů.

Pro koho:
– pro zájemce od 18ti let
– pro zájemce-netanečníky, kteří s KI teprve začínají
– pro zájemce, kteří se s KI již setkali, ale chtějí prohloubit své znalosti

Co na sebe?
Tančíme většinou bez bot a bosky hlavně kvůli bezpečnosti. Teplé ponožky se vám však budou určitě hodit na začátku než se zahřejete. Jinak doporučuji pohodlné oblečení, ne úplně moc volné, aby se vám nemotalo pod nohy či do partnerů 🙂

Otevřené lekce:
Kurzu bude předcházet otevřená lekce 22. 2. 2023 ve stejný čas na stejném místě a 1. hodina kurzu, tedy 1. 3. 2023 bude také otevřená všem, kteří si chtějí lekce vyzkoušet. Cena za tuto jednu otevřenou lekci je 300 Kč.

Kdy:
středa 19.15–21.15h.
1. 3. – 24. 5. 2023 (12 setkání)

Kde:
Centrum Kmen
Lidická 28, Brno
(vstup průchodem, nad kterém visí označení Kytary.cz, v podloubí hledejte dveře po levé straně)

Cena:
3200 Kč (12 setkání)

Platba:
Při platbě použijte, prosím, variabilní symbol 111 a do předmětu napište Kontaktní improvizace + vaše jméno.
Číslo účtu: 2000896264/2010.

Chci se přihlásit

Přihlásit se na kurz je možné prostřednictvím e-mailu: katerina.hanzlikova@protyboty.cz, kam můžete směřovat i jakékoli Vaše další dotazy týkající se kurzu.

Lektorka


Kateřina Hanzlíková

Kateřina Hanzlíková

lektorka, choreografka, tanečnice, taneční terapeutka

Tanci a tanečnímu pohybu se věnuje odmalinka, lektorské práci pak od roku 2004. Ve své lektorské práci propojuje své pedagogické znalosti (pedagogické minimum pod SVČ Lužánky) a znalosti z psychoterapie (výcvik taneční a pohybové terapie pod Asociací TANTER).
V současné době vyučuje kontaktní improvizaci pro dospělé, kontaktní improvizaci pro rodiče a děti a kontaktní improvizaci s přesahem do taneční terapie.
Kontaktní improvizaci se věnuje od roku 2004, od roku 2011 pořádá lekce a kurzy.

Užitečné informace


Co si odnesete?

– základní principy KI

– radost z pohybu a kontaktu


– umění, jak se pohybovat bez zbytečné námahy a svalového zapojení


– přirozenější pohyby


– umění, jak vypnout mysl a užít si flow


– kreativní přístup k tanci a pohybu


– inspiraci a nové kontakty


Co na to Kateřina?

Při výuce KI pro mě není priorita technická preciznost, ale je pro mě důležité skrze pochopení pohybových vzorců a principů KI zprostředkovat lidem příjemný a obohacující zážitek.

Kontaktní improvizace mě nepřestává fascinovat pro možnost zažít sebe i ostatní v tanci a pohybu tady a teď. Je to pro mne svoboda, relax, hravost, plynutí, vypnutí, let, dotek, síla, jemnost, smích, péče i meditace.
V současné době mi jako mámě tří dětí přináší uvolnění a zároveň dobití baterek.

Způsob mého vedení je velmi srdečný, jemný a respektující. Ochotně a ráda se s vámi podělím o své zkušenosti a ještě raději se s vámi pustím přímo do tanečního dialogu.