O nás

Proty boty jsou integrovaná taneční skupina, která propojuje tanečníky s fyzickým či jiným znevýhodněním a tanečníky bez znevýhodnění.

Zaměření

Nabízíme taneční hodiny pro dospělé i pro děti. Využíváme zejména technik současného tance (floorwork, improvizace apod.), ale zabýváme se i anatomií těla a prvky taneční terapie. Dospělí tanečníci spolu tvoří představení pod vedením režisérky a choreografky. Při tvorbě přihlížíme zejména ke specifičnosti každého z tanečníků a pracujeme s jejich individuální osobností. Učíme se vnímat a chápat své tělo jako prostředek ke komunikaci, k vyjadřování se na jevišti a k prezentaci myšlenek a pocitů.

Idea

Tanec nezná handicap. Snažíme se především propagovat myšlenku, že tančit a hýbat se může každý bez rozdílu. Integrovaný tanec chápeme nejen jako sociální projekt, ale jako plnohodnotnou uměleckou formu, která má své specifické požadavky na estetické vnímání diváka. Jde nám také o změnu pohledu společnosti na toto taneční odvětví, která s sebou nese respektování odlišností a bourání pomyslných bariér.

Kdy a kde?

Každé úterý v Divadle Barka (Sv. Čecha 35a, Brno):
14.00 - 15.00 individuální hodiny
15.15 – 16.15 integrovaný tanec pro děti (otevřená hodina)
16.30 – 17.00 individuální hodiny
17.00 - 18.00 integrovaný tanec pro dospělé (otevřená hodina)
18.00 – 19.00 příprava představení

 

 

Kudy k nám?

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode